free web page counters Genel Bakım - Sebo Türkiye Temizlik Makineleri

SAĞLIKLI BİR VAKUMLU TEMİZLEYİCİ İÇİN EN İYİ TÜYOLAR

SEBO ürünleri uzun ömürlü olması ve yıllar boyu arızasız çalışması için üretilmiştir. Ancak, SEBO vakumlu temizleyicinizden en iyi performansı alabilmek ve garanti kapsamında karşılanmayacak tamiratlardan kaçınmak için basit bakımlar tavsiye edilmektedir. Lütfen bu kolay adımları takip edin ve Sorun Giderme Videolarını izleyin.


KABLOLAR

Kablolar, garanti kapsamında karşılanmayan hatalı kullanımlar sebebiyle kolayca zarar görebilir. Ancak birkaç küçük önlem zararları belki de tamamen ortadan kaldırabilir.

- Kablonun koldan çıktığı noktada hafif bir boşluk bırakın. Aksi takdirde kablonun devamlı gerilmesi zamanla kablo içerisinde yer alan tellerin yıpranmasına sebep olur. Aynı zamanda her zaman ilk önce fişi çekin ve kabloyu o şekilde toplayın, aksi takdirde kablo bükülecektir.

- Hiçbir zaman makineyi kablo üzerinde çalıştırmayın ve mobilya vb. kenarına sıkıştığı zaman çekiştirmeyin.

- İçerisinde yer alan tellerin kopmasına sebep olabileceği için hiçbir zaman kabloyu aniden zorla çıkarmayınız.


FİLTRELER

- Filtreler vakumun nefes almasını sağlar. Eğer tıkanır ve kirlenirlerse, performans düşecek ve belki de motor zarar görebilecektir.

- Toz torbasını değiştirirken lütfen filtreleri de kontrol edin. Eğer kirliyse değiştirin. Sadece orijinal torba ve filtre kullanın. 


FİLTRE TORBALARI

SEBO filtre zararlı ve nahoş materyalleri, hijyenik bir şekilde atılıncaya kadar muhafaza eder ve makineyi korur.

- SEBO’nun optimum performansı ve uzun ömürlü olması için özel olarak dizayn edilmiş olması sebebiyle sadece orijinal filtre torbası kullanınız.


FIRÇA RULOLARI

Fırça ruloları, zemini tarayarak kiri toplar. Kaçınılmaz olarak, saç fırçası ile saçların taranması durumunda olduğu gibi, uzun saç/lif vb. materyal fırçaya takılabilir. Sonuçta bu performansı etkileyecektir.

- Düzenli olarak fırça rulolarını kontrol ediniz. Eğer saç/lif vb. materyal ruloya dolanmışsa bir makas vasıtasıyla şeritler arasından temizleyiniz. Dar köşe başlığını kullanarak kesilen saç/lif vb. materyali vakumlayınız. 


 

Powered by Bilgeweb