free web page counters Çevre - Sebo Türkiye Temizlik Makineleri

ÇEVRE

Yeni SEBO’nuzu gönül rahatlığı ile alın...

Çevreye duyarlılık açısından enerji tüketimi konusunda dikkatli olmaktan daha fazlası var. Gerçek bir çevre dostu, vakumlu makinesinin sorumluluk içerisinde üretildiğinden emin olmalıdır.

Herkes yeni bir ürün alırken verimliliğe dikkat etmesi gerektiğinin farkındadır. Ancak aldığı ürünün, üretim ve dağıtımı sürecindeki enerji tüketimi ne olacak? Bazen bu tüketim, ürünün bütün hayatı boyunca tüketilenden daha fazla olabilir. Yapılan araştırmalar, tüketicilerin %87’sinin evlerinin daha çevre dostu olmasını istemektedir. Bunu başarmak için, satın aldığımız ürünün çevresel etkilerini sadece yaşam alanımıza girdikten sonrası için değil, en başından beri değerlendirmemiz gerekir.

Her bir SEBO ürünü, uzun yıllar var olmak için, Uzak Doğudan ithal edilen girdiler yerine, daha küçük karbon ayak izini garanti altına alan yerel malzeme ve bileşenlerin bir araya gelmesiyle Almanya’da üretilmektedir. Bu sadece atık azaltmaya ve daha az kaynak kullanmaya yardımcı olmaz, aynı zamanda müşterilerimize para kazandırır. Asıl etkileyici olan, üreticinin bir vakumun her bir parçasının çevreye en az etki yapması için ne kadar ileri gidebileceğidir. Yeni parçalarda sadece plastik dönüştürülmez, aynı zamanda tüm fabrika elektrik tüketimi konusunda kendi kendine yetebilir durumdadır ve hatta fazla üretim söz konusu olursa ulusal ağa aktarım yapılmaktadır. Kombine bir ısı ve enerji sistemi, birincil enerji kaynaklarının neredeyse %100 dönüştürmektedir; üretim makinelerini çalıştırmak için gerekli enerji üretilirken, jeneratör tarafından üretilen sıcak hava, depo kısmının ısıtılmasında kullanılırken, motor soğutmada kullanılan sıvılarda radyatör sistemine pompalanmaktadır.    

SEBO fabrikasında, su kaynakları da aynı zamanda korunmaktadır. Yağmur suyu çatıdan toplanmakta, üretimde, tuvaletlerde, lavabolarda kullanılmak üzere filtrelennmekte ve muhafaza edilmektedir. Böylece temiz içme suyunun gereksiz kullanımının önüne geçilmiş olur. Fabrika ve ofislerde, yapay ışıklandırmadan buna eşlik eden enerji tüketiminden kaçınılarak ve çalışma saatleri gün ışığına göre ayarlanarak, doğal ışıklardan mümkün olan en çok düzeyde yararlanılmaya çalışılır. Bu aynı zamanda daha iyi bir çalışma ortamı sağlamaktadır. SEBO, oldukça kalifiye ve özverili bir iş gücüne sahiptir. Yönetim kademesi sosyal sorumluluklarının farkındadır ve çalışanlarının sağılığı ve özverisi SEBO ürünlerinin kalitesini ortaya çıkarmaktadır.

SEBO için, karbon ayak izinin azaltılması daha ürünün ilk dizayn aşamasından başlar. Tasarımın bir parçası ürünün mümkün olan en küçük kutuya paketlenmesidir. Böylelikle bir palete en fazla ürün yerleştirebilmek garanti edilmiş olur. Çoğu paketleme, ofislerde kıyılmış kağıtlardan ve paketlemede tekrar kullanılan elde edilmiş, ağartılmamış ve dönüştürülmüş mukavva kullanılarak yapılır. Teslimatlar bile, taşıyıcı araçların en fazla yük alabileceği ve mümkün olan en ekonomik şekilde taşıma yapabilmesine göre dikkatle planlanır. SEBO, çevreci teknoloji konusunda en önlerde yerini almıştır ve böyle kalması için devamlı iyileştirmeler yapmaktadır. 

Powered by Bilgeweb